Plavajoči listi plavčkov (Nymphoides) spominjajo na lokvanje (Nymphaea) s katerimi si plavčki ob imenu pogosto delijo tudi naravne habitate. Predstavnike obeh, sicer botanično nesorodnih rodov, najdemo v stoječih in počasi tekočih vodah. Večino od več kot 50 opisanih vrst najdemo v Aziji, Avstraliji, Južni Ameriki in Afriki. V Evropi je prisotna le ena vrsta – Ščitastolistni plavček (Nymphoides peltata), ki je avtohtona tudi v Sloveniji.
Grebenasti plavček Nymphoides hydrophylla prihaja iz Jugovzhodne Azije. Najdemo ga na severu Indije, na Šrilanki, v Vietnamu, na jugu Kitajske in Tajvanu, kjer rastlino gojijo za prehrano. Iz južnega Tajvana izvirajo tudi akvarijske populacije, zaradi česar so dolgo časa neidentificirano vrsto preprosto imenovali Nymphoides sp. Taiwan.
Za Tajvansko populacijo so značilni številni podvodni listi, medtem ko se plavajoči pojavijo le redko ob močni svetlobi. Čudoviti, prosojni svetlo zeleni listi dosežejo višino od 20 do 50 cm, s čimer je rastlina primerna za zadnji del akvarija. Beli cvetovi, po katerem je vrsta prejela ime (sredino cvetnih listov seka guba) se v akvarijih ne razvijejo.
Rezanje in razmnoževanje
Starejše liste odstranimo skupaj s steblom. V akvarijih z močnejšo svetlobo redno odstranjujemo liste, s čimer preprečimo prekomerne senčenje bližnjih
rastlin.
V akvariju se rastlina razmnožuje vegetativno; na debelejših steblih pod listi nastajajo mlade rastline.
Gnojenje
Grebenasti plavček je s hitro rastjo velik porabnik hranil. Za uspevanje je pomembno zlasti redno gnojenje s tekočimi gnojili (npr. Tropica Premium Nutrition).